Про інститут

English Version: About Institute

ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО УКРНДПІЦИВІЛЬБУД

Державне підприємство «Український науково-дослідний і проектний інститут цивільного будівництва (ДП „УКРНДПІЦИВІЛЬБУД”) є одним з найбільших науково-проектних інститутів у системі Мінрегіону України. В ньому працює більше 200 фахівців, в тому числі архітектори та містобудівельники (з них 20 сертифікованих), землевпорядники, геодезисти, картографи, економісти, екологи, кошторисники, інженери з питань водопостачання та водовідведення, тепло-, газо-, електропостачання та зв’язку, а також 4 сертифіковані експерти містобудівної документації.

Інститут було створено в травні 1945 р. для відбудови сільських територій, які постраждали під час другої світової війни. В зв’язку з цим до 2012 р. інститут мав назву «Український державний науково-дослідний і проектний інститут цивільного сільського будівництва». В нашому архіві збереглись сотні містобудівних робіт (проектів районного планування, генеральних планів населених пунктів тощо), розроблені за ці 70 років.

Починаючи з 2012 р. у зв’язку з активною участю наших співробітників у підготовці проектів законів України, постанов Уряду, державних будівельних норм щодо всіх видів містобудівної документації та містобудівного кадастру, а також розробленням численних проектів багатоквартирних житлових будинків, об’єктів виробничої, соціальної та інженерної інфраструктури тощо інститут отримав назву Державне підприємство «Український науково-дослідний і проектний інститут цивільного будівництва».

На сьогодні інститут розробляє містобудівну документацію всіх рівнів (схеми планування територій областей, районів, генеральні плани населених пунктів, плани зонування території (зонінг), детальні плани територій, включаючи розділ «Інженерно-технічні заходи цивільного захисту (цивільної оборони)»), проекти розподілу прибудинкових територій, виконує містобудівний моніторинг для обґрунтування необхідності внесення змін в містобудівну документацію, землевпорядні та землеоціночні роботи (проекти землеустрою, нормативна грошова та експертна оцінка землі), містобудівний розрахунок, вишукувальні роботи (інженерна геологія для будівництва), розробляє проектну документацію («Техніко-економічне обґрунтування», «Ескізний проект», «Проект», «Робоча документація», «Робочий проект») для будівництва або реконструкції об’єктів (житлового комплексу, багатоквартирного або індивідуального (садибного) будинку, торгівельно-розважального центру, бізнес-центру з офісно-готельними та торгівельно-виставковими комплексами, готелю, адміністративної будівлі, реабілітаційно-оздоровчого комплексу, медичного закладу (медична амбулаторія, поліклініка, лікарня), закладу культури (будинок культури, клуб, центр дозвілля, бібліотека), храму або духовного комплексу, навчального закладу (університет, школа, семінарія), школи, дитячого садочку, стадіону, спортмістечка, пожежного депо, логістичного комплексу, салону продажу автомобілів, СТО, АЗС, заводу або фабрики, будівель та споруд агропромислового комплексу, зернового терміналу, теплично-оранжерейного комплексу, інженерних споруд (котелень, теплопунктів, ін.) та мереж, термомодернізації будівель), виконує технічну інвентаризацію (квартир, індивідуальних і багатоповерхових будинків, інженерних мереж), розробляє технічні умови щодо застосування нових будівельних матеріалів і виробів, здійснює проведення експертизи проектної та містобудівної документації.

Детальніше: Про інститут

Наша історія

ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ І ПРОЕКТНИЙ ІНСТИТУТ ЦИВІЛЬНОГО БУДІВНИЦТВА "УКРНДПІЦИВІЛЬБУД" — є головним інститутом у системі Держбуду України з впровадження нових технологій комп'ютерного проектування.

Історія інституту бере початок з травня 1945 р., коли з метою відбудови спалених і зруйнованих війною міст і сіл Київщини рішенням Київського облвиконкому було створено проектну організацію — Київоблпроект.

Основним завданням Облпроекту було забезпечення усією необхідною проектно-кошторисною документацією відбудову та нове будівництво житлових будинків та громадських споруд Київщини; виконання топографо-геодезичних вишукувань, розроблення типових проектів житлових та громадських будинків із застосуванням місцевих будівельних матеріалів. Невеликий за чисельністю колектив Облпроекту зробив значний внесок у відбудову, реконструкцію та нове будівництво міст і сіл Київської області, міст Києва, Умані, Черкас та ін. Майже уся повоєнна забудова Київщини здійснювалась за проектами інституту. У 60-х роках минулого століття почалось проектування і будівництво експериментально-показових сіл Київської області, а з 1971 р. — експериментально-показові села будувались уже в усіх областях України.

Детальніше: Наша історія

70 років ДЕРЖАВНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «УКРНДПІЦИВІЛЬБУД»

Найкращий привід для узагальнень і підведення підсумків – будь-яка кругла дата чи ювілей. В 2015 році виповнилось 70 років діяльності наукової і проектної організації – ДП «УКРНДПІЦИВІЛЬБУД».

Його історія увібрала в себе й історію тих організацій, чиїм правонаступником ДП «УКРНДПІЦИВІЛЬБУД» став у різні періоди розвитку та на різних етапах трансформацій і перетворень, які були викликані потребами тогочасного життя. У цьому плані все було досить однозначно до 1990 року. У період радянської історії проектна діяльність була частиною державної політики. З початком історії незалежної України, в перші її роки, ніби за інерцією науково-проектна діяльність у будівництві ще до певної міри регулювалась державою, але з постійним і відчутним затуханням цих зусиль. На початку все здавалось логічним: проектна діяльність приводиться у відповідність до вимог ринкового суспільства як у плані господарчому, правовому і фінансовому, так і в плані організаційному та творчому. Така собі ілюзія «заповнення відсутніх ланок» у загальній мережі проектних структур і організацій. Тепер, на порозі 20-річного ювілею історії нашої незалежної держави і зокрема на фоні глибокої кризи в будівництві, особливо відчутно примарність надій на логічність і продуктивність тих трансформацій, що ніби спонтанно відбуваються з вітчизняною проектною сферою. 

Детальніше: 70 років ДЕРЖАВНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «УКРНДПІЦИВІЛЬБУД»

Дочірні категорії