Комплекс "Чайка"

Найкращим чином потенціал інституту, як комплексної наукової та проектно-вишукувальної організації проявляється у випадках, коли необхідно вирішувати складні комплексні містобудівні завдання. У цивільному будівництві таке трапляється при потребі створення нового населеного пункту або ж його ключової складової – великого житлового кварталу чи мікрорайону. Саме таке завдання постало перед інститутом, коли спільно із замовником – компанією «ТОВ «ОМОКС», було сформульовано завдання і намічено шляхи створення житлового комплексу з об'єктами соціально-культурного обслуговування «Чайка» в селі Чайки Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області.

Комплекс

Територія, відведена під будівництво, включала закинутий довгобуд Центру реабілітації ветеранів війни в Афганістані, а також необлаштовані території приміських околиць.

Для виконання завдань, пов'язаних із розробленням і погодженням проектних рішень, а також для прискорення початку будівництва, було залучено практично всі підрозділи інституту: в планувальних відділах розроблявся генеральний план села Чайки та детальний план забудови території житлового комплексу; архітектурно-будівельні відділи розробляли ескіз забудови та ескізи окремих архітектурних об'єктів комплексу; іншими спеціалізованими структурними підрозділами виконувались науково-обгрунтовані програми для проектування будівель закладів соціально- культурного призначення та проводились геологічні Комплекс вишукування на території будівництва за окремими завданнями. Такий підхід дозволив у стислі терміни і на належному професійному рівні провести весь набір необхідних проектних робіт, завершити процедури експертизи та погодження і постійно вести авторський нагляд. Першу чергу будівництва комплексу «Чайка» було завершено і здано в експлуатацію в 2006 році. У 2007 році реалізований проект отримав Першу премію в національному конкурсі «Кращі будинки і споруди, збудовані та прийняті в експлуатацію у 2007 році в Україні».

Керівники творчого колективу:

Архітектори: О. Чижевський, С. Буравченко, Н. Лисицина (головний архітектор проекту).

Автори окремих об'єктів комплексу:

Архітектори: Н. Борисова, М. Грищенко, Л. Ісаєва, Н. Ковальчук, О. Коломієць, Б. Ликов, М. Ликова, Р. Никитюк, В. Правдивий, Л. Сідоричева, В. Соколюк (ТОВ «Архсервіс», м. Рівне).

Конструктори: Г. Берлог, С. Новік, І. Ковальчук (ТОВ «Гервін», м. Вінниця).

Авторський колектив інженерних розділів:

С. Рудь (керівник колективу), Н. Бензель, В. Власюк, М. Гома, З. Денисенко, О. Кирієнко, Р. Кобзєва, В. Ковальчук, О. Купріянчук, Г. Лісковий, В. Лупанов, Н. Люта, Д. Марченко, П. Михненко, К. Подчешинський, О. Рудь, О. Радченко, М. Самійленко, Г. Савицький, Т. Сбродова, Ю. Тищак, Ю. Філіпова, О. Шевчук, Д. Юрченко.

Наші будинки